sodyum hipoklorit

Sodyum Hipoklorit

sodyum hipoklorit formul

Kullanım alanı çok yaygın olan ve çok iyi bir dezenfektan olan Sodyum Hipoklorit sıvı halde temiz yeşilimsi sarı, sulu çözeltisinde kuvvetli klor kokulu bir kimyasaldır. Genellikle aktif klor oranı %15 - %16 lik sulu çözelti şeklinde ticareti (depolama, sevkiyat) yapılmaktadır. Sulu çözeltisine Sıvı klor, çamaşır suyu, Hipo, Ağartıcı, Javel suyu, temizlik maddesi denir. Sulu çözeltisi su kıvamındadır ve yeşilimsi sarı renktedir. Kullanım esnasında dikkatli olunması ve uygun ekipmanların kullanılması gerekmektedir. Formülü NaClO dur. Sodyum Hipoklorit genellikle sularda dezenfektan amaçlı ve değişik sektörlerde ağartıcı madde olarak kullanılmaktadır. çamaşır suyu yapımında, (su şartlandırma) su ve atık su arıtımında, tekstilde (ağartma işlemlerinde), suların klorlanmasında, dezenfektan olarak kağıt endüstrisinde kullanılır. Sodyum Hipokloritin teknik (spesifik ) özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Standart özellikleri

Sodyum Hipoklorit (NaClO)
Kimyasal Adı Sodyum Hipoklorit
Kimyasal Formülü NaClO
PH >12
Renk Yeşilimsi sarı,sıvı
Yoğunluk 1,11 g/cm³
Kaynama Noktası 111 °C (%15-16 konsantrasyonda)
Erime Noktası -12 - 10 °C (%15-16 konsantrasyonda)

Ambalaj

30kg ve 60 kg lık çanta bidonlarda veya 1 ton luk IBC tanklarda ve tankerlerde dökme olarak sevk edilir ve depolanır..

Kullanıldığı Yerler

Sodyum Hipoklorit genellikle sularda dezenfektan amaçlı ve değişik sektörlerde ağartıcı madde olarak kullanılmaktadır. çamaşır suyu yapımında, su ve atık su arıtımında, tekstilde (ağartma işlemlerinde), suların klorlanmasında, dezenfektan olarak kağıt endüstrisinde kullanılır.En yaygın olarak kullanılan su şartlandırma kimyasallarındandır.

Firmamız havuz ve içme sularının dezenfekte edilmesinde kullanılan (su şartlandırma ) kimyasallarının dışında genel kimyasalların da satışını yapmaktadır. Firmamız Hidrojen Peroksit, Asetik Asit, Soda, Payet Kostik, Boncuk Kostik, Formaldehit, Sodyum Hipoklorit, Alüminyum sülfat, polielektrolit, polialüminyum klorür PAC, baryum klorür, demir 3 klorür ve diğer kimyasalların satışını yapmaktadır.

flag_en  flag_tr 
Adres & Mesai

Mescit Mahallesi
Demokrasi Caddesi
Birmes Sanayi Sitesi
A6 Blok No. 13
Orhanli - Tuzla - Istanbul